Zpět

Jak upravit příjezdovou cestu nebo parkoviště snadno a rychle?

7. 06. 2012

Plánujete úpravu přírodní parkovací plochy pro váš vůz? Máte problémy se zablácenou a podmáčenou příjezdovou cestou k vaší garáži? Zatravňovací tvárnice Puruplast nabízejí elegantní a efektivní řešení, jak s problematickým povrchem zatočit. Inspirujte se v našem článku a využijte k úpravě často využívané a zatěžované zatravněné plochy zatravňovací dlažby Puruplast.

Jak upravit příjezdovou cestu nebo parkoviště

Efektivně a jednoduše s pomocí zatravňovacích tvárnic. Pokládka zatravňovací dlažby Puruplast je velmi snadná a rychlá. Je ale třeba zdůraznit, že samotné pokládce předcházejí práce spojené s přípravou terénu. Nízký profil plastových tvárnic však náročnost zemních prací výrazně snižuje. Především po stránce časové.

Zatravňovací dlažbu Puruplast lze jednoduše položit v 5 krocích

Krok první

První krokem je příprava terénu. Podle jeho náročnosti a stavu musíme připravit prostor pro položení nosné štěrkové vrstvy. Velmi zjednodušeně lze říci, že čím horší stav terénu (vlhkost, sklon atd.), tím je třeba silnější nosné vrstvy Podmáčený trávník a zeminu v místě pokládky musíme odstranit a vzniklý prostor zarovnat.

Nosná vrstva zatravňovací dlažby

Krok druhý

Následně prostor vysypeme základní nosnou vrstvou štěrku. K zajištění optimální drenáže je vhodné využít štěrkodrť (frakce 5/32 až 5/63 mm). Její výšku volíme dle předpokládaného zatížení povrchu a stavu upravovaného terénu.

Vyrovnávací vrstva pod zatravňovací tvárniceKrok třetí

Nosnou vrstvu musíme pečlivě vyrovnat. Nejlépe ji vyrovnáme štěrkovou drtí (frakce4/8 mm) o maximální tloušťce 2 cm. Je li plocha vyrovnána, můžeme na ni zčít pokládat jednotlivé platové tvárnice.

Krok čtvrtý

Druh tvárnic volíme podle povrchu, na který chceme tvárnice pokládat. Pokud si nejsme jistí, jaký druh tvárnic zvolit, je nejlepší vyhledat radu u odborníků, kteří doporučí vhodné řešení pro zpevnění pozemku. Systém zámků a nízký profil dlaždic výrazně usnadňují pokládku i na členitém terénu. Zámkový systém umožňuje kopírovat terénní křivky při zachování bezpečného spojení jednotlivých dlaždic.

Zatravňovací tvárnice Puruplast

Krok pátý

Položené dlaždice na závěr vyplníme směsí písku a travního substrátu. Nevyplňujeme je však až po okraj, zpravidla by měl substrát dosahovat přibližně 1 cm pod horní hranu tvárnice.

Výplň zatravňovacích tvárnic

 

Pokládka tvárnic Puruplast je opravdu snadnou záležitostí a zvládne ji každý zručnější kutil. Dlaždice je možné opracovávat a přizpůsobovat doma dostupnými nástroji na řezání dřeva či kovu. Jeden člověk by měl být za hodinu schopen položit až 100m2 zatravňovací dlažby.

V případě, že si na pokládku netroufáte sami, zatravňovací dlaždice  vám kvalitně a rychle položí vyškolení odborníci.

Zaujaly vás zatravňovací tvárnice Puruplast? Zajímaly by vás další informace o tomto produktu? Kontaktujte nás!

Další články