FAQ

Nenašli jste na webu všechny informace? Zajímají vás detaily, ohledně našich služeb, či produktů? Podívejte se na nejčastější dotazy našich klientů, nebo nám pošlete vaši otázku. 

Dále
 • Je možné zakoupit přímo u vás plastovou zatravňovací dlažbu v malém množství cca 30 kusů.

  Zatravňovací dlažbu lze, samozřejmě, pořídit přímo v naší provozovně v Kostelanech nad Moravou. Vzhledem k tomu, že jsme zejména výrobní závod, je obvyklá doba k odebrání každý pracovní den od 8:00 hodin do 16:00 hodin. Běžně je možné vyzvednout zboží i později. K tomu obyčejně stačí Váš telefonát a domluva, kdy chcete přijet. Je však třeba znát, jakou variantu z nabízené škály dlaždic jste si vybral, aby byla právě skladem. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme s celou řadou partnerů po celé ČR, je častokrát pohodlnější vyzvednout požadované výrobky u některého z nich. Pokud nám sdělíte Vaše bydliště, či sídlo firmy, doporučíme Vám obratem některého z partnerů. Rozhodnutí, zda navštívíte doporučeného partnera nebo přímo naši provozovnu záleží jenom na Vás.

 • řeším zatravnění vjezdu pro pojezd případně i nákl.vozidlem a traktorem.

  Pro plochu, která je určena pro pojezd nákladním vozidlem, či traktorem Vám k naprosté spokojenosti bude sloužit tvárnice typu E50 (obj.č. 101 E50) k dispozici je v černé nebo zelené barvě. Jedná se se o původní tvárnici, která je ve výrobě již od vzniku naší firmy - tedy od roku 1998. Od té doby, samozřejmě, prošla několika inovacemi a vylepšeními. Ty z ní udělali výkonný výrobek, u kterého není třeba dělat kompromisy. Všechny další nabízené varianty jsou vlastně jen ekonomičtější varianty původní (a doporučené) dlaždice. S cenou však zároveň klesá i výkon.

 • Mám záujem položiť plastové tvárnice na príjazdovú časť dvora na chalupe- pre príjazd a parkovanie osobných vozidiel. Láskavo prosím o pomoc ohľadom technológie ich uloženia na terén.

  Doporučení s názornou ukázkou najdete zde: http://www.puruplast.cz/produkty/zatravnovaci-dlazba/pokladka/  Spodní, nosná vrstva má doporučenou hrubost kameniva do 63mm, běžné je i 32mm. Výška pro soukromé účely a pojížďku osobním autem postačuje do 20 cm. Vyrovnávací vrstva skutečně jen vyrovnává nerovnosti nosné vrstvy. Předpokládá se tloušťka do 2cm a frakce 4/8 mm. Na takto připravenou rovnou plochu se položí dlaždice.

 • Můžete mi poradit, podle čeho mám vybírat zatravňovací dlažbu.

  Volba dlažby souvisí nejenom s nosností, ale také je třeba zvážit, jaká bude výplň. Obecně platí, že čím vyšší dlaždice je, tím je univerzálnější použití. V případě dlaždic Puruplast je tato filosofie podpořena také nosností. To znamená, že naše vyšší dlaždice snesou i vyšší zatížení. Jestliže například vyberete dlažbu s výškou 5cm (označení E50), nebudete mít problém ani s výplní zeminou a trávou ani při vysypání kamínky. Také na tuto dlažbu můžete vjet i těžším autem (fekální vůz, cisterna. zimní údržba...) nebo ji použít na "zelenou střechu". Všude bude spolehlivě fungovat.

  Levnější, ale také nižší a subtilnější tvárnice už vyžadují větší úvahy o tom, k čemu bude plocha skutečně sloužit. Zároveň také nejsou vhodné úplně všechny výplně. Například dlažba s výškou 3cm udrží auto, ale výplň kamínky může být zdrojem problémů: dlažba se při své funkci částečně hýbe a kamínky mohou zapadnout pod ni. To způsobí časem nerovnosti nebo dokonce "vystoupení" dlaždic z plochy. Znamená to, že nízké tvárnice jsou vhodnější pro méně náročné, nezatěžované plochy.

 • V jakých velikostech dodáváte vaše kompostéry ?

  Objem „Super air kompostéru“ je 400 litrů.

  Síťový kompostér je jedinečný tím, že lze podle potřeby vytvořit libovolný objem kompostéru. Například poskládáním šesti stran docílíme objemu 650 litrů, pokud poskládáme 12 stran, získáme objem 2800 litrů.

  Tabulka pro stanovení objemu kompostéru:

  počet stran [n] plocha [dm2] objem [litrů]
  4 32,49 250
  5 55,90 430
  6 84,11 650
  7 118,07 909
  8 156,87 1208
  9 200,85 1547
  10 249,98 1925
  11 304,29 2343
  12 363,76 2801
 • Dobrý den, prosím o info za jakou cenu bych od vás mohl koupit kompostér

  Běžná cena kompostéru je 1100,- Kč bez DPH (1320,-Kč včetně DPH) z naší provozovny.

  Cena síťového kompostéru se 6 stěnami (objem 650 litrů) je stejná. Cena jedné stěny síťového kompostéru je 220,-Kč včetně DPH.

 • Je možné dodat kompostér poštou, prosím o náklady poštovného.

  Kompostéry běžně dodáváme jako balík s využitím služeb General parcel. Náklady na poštovné činí 110,-Kč vč. DPH pro platbu bankovním převodem. Dobírka zdražuje zásilku o 40,-Kč.

 • Cena uváděná v ceníku je za jeden kus nebo za 1m²?

  cena je uvedena za metr čtvereční, tak jak je napsáno v hlavičce tabulky. V jednotlivých sloupcích jsou názvy s vyobrazením výrobku, technická data výrobku a cena/m2. Pouze u doplňkových dílů (příslušenství) uvádíme cenu za kus. To je také uvedeno v tabulce.

  Ceny naleznete zde:
  http://www.puruplast.cz/zatravnovaci-dlazba/

 • Existuje prosim nejaky specialni druh travy do travnich dlazdic?

  Neznáme žádný speciální druh trávy do zatravňovací dlažby. Běžně používáme hřišťovou směs, která odolává zatěžování. Tu lze dostat naprosto běžně v obchodní síti.

 • je vhodne pouzit zatravnovaci tvarnice na prijezd ke garazim pro osobní auta?

  příjezd ke garáži je přesně tou aplikací, pro níž byl původně celý systém použití zatravňovací dlažby vymyšlen.