Zatravňovací dlažba

Optimálně zadržuje dešťovou vodu
Je pevná jako beton nebo živičné směsi.
Umožňuje zachovat přirozený ráz zatravněné plochy.
Je vhodná také pro zpevnění silně zatěžovaných travnatých ploch.

Plastová zatravňovací dlažba vydrží víc, než byste si mysleli.

Dále

Typy dlaždic

 • 333 × 333 × 50 mm
  Zatížení: max 350 t/m2

  Puruplast E50

  Puruplast E50

  Typ vhodný pro:

  domácí i profesionální využití - nejpevnější a nejuniverzálnější typ

 • 500 × 500 × 40 mm
  Zatížení: max 300 t/m2

  Puruplast IG40

  Puruplast IG40

  Typ vhodný pro:

  jednodušší domácí zpevňování ploch

 • 500 × 500 × 30 mm
  Zatížení: max 240 t/m2

  Puruplast IG30

  Puruplast IG30

  Typ vhodný pro:

  domácí nenáročné použití v zahradách nebo parcích

 • 755 × 1160 × 38 mm
  Zatížení: max 160 t/m2

  Puruplast MP38

  Puruplast MP38

  Typ vhodný pro:

  zpevnění zejména vodorovných ploch s lehčím zatěžováním

Možné použití

Výhody zatravňovací dlažby Puruplast

Zatravňovací dlažba funguje jako variabilní stavebnice. Základní prvky mohou být obohaceny o speciální doplňky, díky kterým může zatravňovací systém přesně kopírovat tvar terénu.

 1. Plastová zatravňovací dlažba zachovává přirozený koloběh vody - do podloží se vsákne mnohem více vody, než umožňují tradičně využívané materiály (beton, živičné povrchy, zámková dlažba).
 2. Zatravňovací dlažba se snadno pokládá a instaluje – díky speciálnímu systému zámků je pokládka zatravňovací dlažby jednoduchá a rychlá – postup najdete na stránce „pokládka zatravňovací dlažby".
 3. Dlažbou zpevníte jakýkoliv terén – zatravňovací tvárnice zpevní i nerovný terén, přitom zachovají jeho přirozený ráz. Po zpevněné ploše můžete jezdit vozem, na koni apod., aniž byste ji poškodili. Více o zpevňování povrchů
 4. Zatravňovací tvárnice mají vyvážený poměr cena / výkon - zatravňovací panely jsou velmi kvalitní a díky moderní výrobě i cenově dostupné. 

Zatravňovací dlaždice PURUPLAST mají výborné technické vlastnosti 

 • vysoká zatížitelnost – plastové zatravňovací zátěžové dílce Puruplast snesou zatížení až do 350t/m2
 • teplotní stálost – zatravňovačky odolají i velmi nízkým nebo vysokým teplotám. Vykazují teplotní stálost od minus 30°C do plus 85°C. Tvarové změny jsou při extrémních teplotách minimální a jsou eliminovány promyšlenou konstrukcí. 
 • ekologická nezávadnost – plastové zatravňovací tvárnice jsou zdravotně nezávadné, šetrné k životnímu prostředí a stoprocentně recyklovatelné
 • odolnost – zatravňovací dlaždice jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mrazu a UV záření. Nepoškodí je ani agresivní kyseliny nebo louhy.
 • protiskluzový povrch – zatravňovací dlažba je bezpečná a nerozbitná
 • variabilita – zatravňovací dlaždice je možné díky speciálním doplňkům využít i pro členitý povrch se svahy a zatáčkami

Jak se zatravňovací (vegetační) dlažba vyrábí?

Zatravňovací dlažbu (vegetační tvárnice) vyrábíme z plastového recyklátu se zásadním podílem polyetylenu, který získáváme z průmyslových i komunálních odpadů. Materiál zatravňovacích tvárnic je UV stabilní a neutrální k životnímu prostředí. Případná likvidace zatravňovacích panelů je taktéž šetrná k přírodě – materiál je totiž stoprocentně recyklovatelný.

Kde najdou zatravňovací tvárnice využití?

Plastové zatravňovací panely využijete všude tam, kde potřebujete zpevnit nadměrně zatěžované travnaté plochy – zahrady, golfová hřiště, přírodní parkoviště, příjezdové cesty, odstavné plochy, chodníky, kolejiště, jízdárny, paddocky. Zatravňováky zachovávají přirozenou propustnost půdy a tím i koloběh dešťové vody v přírodě. Více o možnostech použití najdete na stránce Použití zatravňovací dlažby.

Články z poradny

Zajímavosti

Reference