O společnosti Puruplast

Společnost Puruplast se zabývá sběrem plastových odpadů od firem a domácností, jejich recyklací a následnou výrobou plastových polotovarů i finálních výrobků se zásadním využitím recyklovaných materiálů. To vše v souladu s mottem: „Nejenom co, ale i z čeho…“

Dále

Ekologie na prvním místě

Puruplast byla založena v roce 1998 jako akciová společnost a stala se důležitou součástí odpadového hospodářství na jehož konci stojí ekologicky zužitkovaný odpad. Posláním naší společnosti je zabezpečení ekologické výroby a napomáhání udržení zdravého životního prostředí. Proto vyrábíme nejen kvalitní plnohodnotné produkty použitelné při výrobě v plastikářském průmyslu, ale i vlastní finální výrobky, jež napomáhají ke zlepšení životního prostředí.

Recyklace – návrat do života

Naše koncepce vychází z myšlenky soustředit se zejména na zpracování polyolefinů, které nemá na životní prostředí takový dopad jako zpracovávání jiných polymerů. Je to dáno jejich chemickou strukturou, již tvoří jen atomy uhlíku a vodíku. Důležité je, že tyto výrobky lze vícekrát recyklovat. To dokládá i výroba zatravňovacích tvárnic z již recyklovaných materiálů. Technologické odpady se tímto zařazují nejen do výrobního cyklu, ale následně znovu do života.

Moderní technologie

Technologie, kterou Puruplast využívá, je uzpůsobena na separaci nečistot, mletí, třídění, sušení, aglomeraci a regranulaci surovin. Disponuje prostředky, jimiž je možné přípustně znečištěnou vstupní surovinu recyklovat s minimálním procentem výrobního odpadu. Díky tomu je recyklace velmi ekologická a šetrná k přírodě.

Vsaďte na odborníky na sběr a zpracování plastůspolečnost Puruplast! Přečtěte si o zpracování plastů a produktech, které nabízíme. Inspiraci pro to, jak můžete naše produkty (zatravňovací dlaždice, kompostéry, plastové recykláty) efektivně využít, najdete v sekci referencí.

Zaujali jsme vás?

Podívejte se na naše produkty a služby.

Vyřešíme zákonnou povinnost původce plastových odpadů

Zpracování plastů

Zpracování plastů

Dodáme plastový materiál kvalitativně srovnatelný s originální surovinou

Plastové recykláty

Plastové recykláty

Prodáváme zatravňovací dlaždice po kusech i jako kompletní řešení

Zatravňovací dlažba

Zatravňovací dlažba

Odolnější, než jsou běžně k dostání, přímo z recyklátu

Kompostéry

Kompostéry

Vhodné i pro sběr odpadů

Plastové pytle

Plastové pytle