Recyklace plastů

Recyklace plastů je ekologický způsob, jak se zbavit nepotřebného odpadu a podpořit tak výrobu nových produktů, s minimem vzniku nových plastů. Zapojte se do recyklace s Puruplast a šetřete tak životní prostředí. Materiál dále využíváme jako výrobní materiál pro zajímavé produkty, včetně špičkových zatravňovacích tvárnic. Využijte služeb Puruplast a myslete ekologicky.

Dále

Princip recyklace plastů

Pojem recyklace pochází z anglického slova „recycling“, což znamená znovuvyužití nebo navrácení do cyklu. Recyklace plastů je strategie, která opětným využíváním odpadů šetří přírodní zdroje a současně omezuje zatěžování životního prostředí škodlivinami. Recyklace plastů umožňuje zajištění surovin v případě jejich nedostatku, snížení nákladů při stoupajících cenách primárních materiálů a snížení ekologické zátěže životního prostředí produkovanými odpady.

V procesu recyklace plastů se odpady stávají vstupními surovinami pro výrobu nových produktů. Pomocí moderních technologií a složitých technologických postupů se odpady mění na zatravňovací tvárnice, kompostéry, plastové pytle, drtě, regranuláty nebo aglomeráty.

Výhody recyklace plastů

Přečtěte si, jaké jsou výhody ekologické recyklace plastových odpadů od společnosti Puruplast a inspirujte se jimi.

  • šetrnost – recyklace plastů je ohleduplná k životnímu prostředí a nezatěžuje ho
  • moderní technologie – pro ekologickou recyklaci plastů jsou využívány nejmodernější technologie a postupy, díky kterým je možné zpracovat mnoho druhů odpadů
  • praktické produkty – výstupem z procesu recyklace plastů jsou užitečné produkty, které využijete v domácnosti i na zahradě a které dále podporují ochranu přírody
  • komplexní řešení – Puruplast zajišťuje kromě samotné recyklace také výkup plastů a třídění odpadů

Jaké odpady recyklujeme?

Puruplast se specializuje na zpracování plastů recyklaci plastů, které nás běžně obklopují, jako jsou například obalové fólie, plastové tašky, kelímky od jogurtů, dětské hračky nebo obaly od pracích prostředků. Puruplast sbírá a následně zpracovává:

  • komunální odpady
  • průmyslové odpady (neshodné výrobky, vtoky, zbytky materiálů, obaly od materiálů).)
  • odpady z domácností (folie, obaly od potravin, obaly od šamponů, čistících prostředků)
  • odpady z obchodu (fólie a obalové materiály od zboží)

Rozhodněte se pro ekologickou recyklaci plastů Puruplast a šetřete životní prostředí!

Chtěli byste se zapojit do sběru odpadu? Kontaktujte nás, spojíme se s vámi a probereme možnosti odběru plastového odpadu.

Články z poradny

Co vyrábíme recyklací?

Adresa a fakturační údaje

Puruplast, a.s.
Kostelany nad Moravou 67
686 01 Uherské Hradiště

IČ: 25537121
Spisová značka:
B 2638 vedená u Krajského soudu v Brně

Centrální kontakt

tel.: +420 572 542 577, +420 572 542 578
e-mail: info@puruplast.cz
GPS: 49.043030, 17.396117