Výkup plastů

Zajišťujeme výkup plastů a jiných materiálů, ze kterých vyrábíme praktické produkty s výbornými užitnými vlastnostmi. Na začátku k nám přichází surový plastový odpad v podobě folií, plastových kelímků apod., který svědomitě tzv. dotřídíme. Následně moderními technologiemi recyklujeme a měníme v zajímavé produkty, jako jsou zatravňovací dlažba, kompostéry, plastové drtě, plastové pytle apod.

Dále

Jak realizujeme výkup plastového odpadu?

Výkup plastů je prvním a velmi důležitým krokem v celém procesu recyklace plastů a přeměny plastového odpadu na nové produkty. Plastové odpady se snažíme získávat různými způsoby, vycházíme vstříc nejen firmám, ale také obcím a samotným občanům.

Sběr plastových odpadů Plastový odpad

Malé množství plastového odpadu (do 100 kg) přijímáme po ohlášení, odběr většího množství odpadu (nad 100 Kg) musí vlastník odpadu konzultovat s našimi odborníky.

Sběr a výkup odpadních plastů probíhá třemi způsoby:

 1. Výkup plastového odpadu od původců odpadu – od fyzických osob nebo firem vykupujeme plastové odpady v naší provozovně v Kostelanech, případně zajistíme smluvního dopravce, který k nám plastový odpad dopraví.
 2. Výkup odpadů jako druhotné suroviny – plastové odpady vykupujeme také od firem působících v odpadovém hospodářství (svozové firmy, třídírny odpadů, obchodníci s druhotnými surovinami apod.).
 3. Pytlový sběr a výkup tříděného plastového odpadu od obcí a měst - v Kostelanech sbíráme plastový odpad od občanů obce, kteří odpad jednou měsíčně umístí ve speciálních plastových pytlích před své domy, a my je svezeme do naší provozovny k vytřídění.

Výkup plastů i z komunálního odpadu

Specializujeme se na výkup plastů z průmyslové i komunální produkce, tj. odpadní plasty, které se běžně vyskytují kolem nás (komunální odpady, průmyslové odpady, odpady z domácností, odpady z obchodu).

 • Obchodní odpady a obaly ve formě polyetylenové folie
 • Technologické a průmyslové odpady (plastové zmetky, nedolisky, vstřiky, apod.).
 • Vytříděné plastové odpady a obaly z komunální sféry (PE-tašky, lahve, kelímky od jogurtů, PE-sáčky apod.)
 • Výkup plastových víček z PET lahví

Zapojte se do sběru plastového odpadu a šetřete životní prostředí

Sběrem a dotříděním odpadu nevytváříme pouze nové produkty pro další využití. Velkou měrou přispíváme také k ochraně životního prostředí. Plastové odpady se v přírodě rozkládají stovky let a výrazně zatěžují životní prostředí. Pokud i vy chcete nenáročnou aktivitou přispět k ochraně zdravého životního prostředí, zapojte se do sběru a třídění odpadu.

Proč se zabýváme sběrem plastových odpadů:

 • Pomáháme chránit životní prostředí
 • Zbavujeme přírodu špatně rozložitelných odpadů
 • Udržujeme životní prostředí čisté a zdravé
 • Šetříme náklady při nákupu vstupních materiálů do výroby
 • Aktivně přispíváme k boji proti černým skládkám
 • Šetříme surovinami, které se z přírody špatně nebo nešetrně získávají

Plastový odpad sbíráme, třídíme a dále recyklujeme

Na začátku je tedy plastový odpad jakéhokoliv typu a tvaru (folie, stretch folie, sáčky, kelímky atd…) od občanů nebo firem. Menší množství odpadu nemusí být roztříděno. O jeho dotřídění se rádi postaráme. V případě většího množství je nutná dohoda s našimi specialisty, kteří určí postup pro možnosti recyklace, případně poradí a zařídí uplatnění odpadu našich produktech. Odpad od vás rádi odebereme a bezplatně zrecyklujeme. Pro zpracování plastů je nutné, aby odpad neobsahoval nečistoty a nebezpečné látky. Na váš odpad vystavíme potvrzení o převzetí materiálu k využití. Toto potvrzení je doložkou pro patřičné orgány.

Plastové regranuláty

Co vyrábíme recyklací?

Ceník výkupu plastů

Zapojte se do sběru odpadu. V případě, že máte plastový odpad, se kterým si nevíte rady, a chcete přispět k ochraně zdravého životního prostředí, neváhejte nás kontaktovatRádi s vámi probereme možnosti odběru plastového odpadu. Následné zpracování plastu už nechejte na nás.

Články z našeho magazínu