Zpět

Zvyšte ekonomickou a ekologickou efektivitu výroby pomocí zpracování a recyklace plastů

23. 01. 2014

Být firmou zodpovědnou k životnímu prostředí neznamená pouze nutnost jít s dobou a moderními trendy. Hlavním důvodem, proč byste měli do své výroby zahrnout nějaký ekologický prvek je konkurenční výhoda před firmami, které dopad jejich činnosti na životní prostředí neřeší. Jednou z možností je recyklace plastových odpadů a využití plastových drtí a regranulátů ve výrobě.

Ekologické hledisko využití recyklovaných plastů

Celosvětová produkce plastů od roku 1950, kdy bylo evidováno přibližně 1,7 mil. tun plastového odpadu, vzrostla v roce 2012 na více než 280 mil. Evropská unie s Norskem a Švýcarskem se na tomto množství podíleli přibližně z 16,8 % (47 mil. tun). Největší podíl nesly kromě ostatních plastů (20 %) PP (19 %), PE-LD a PE-LLD (17 %) a PE-HD (12 %).  Kolik plastového odpadu ročně vyprodukuje vaše firma a kde odpady končí, víte to?

Nabízíme vám efektivní řešení, v podobě sběru a následné recyklace plastových odpadů. Nepotřebné plasty odvezeme a přetvoříme je na meziprodukty (plastové drtě, regranuláty a aglomeráty), které dle oboru činnosti opět využijete ve výrobě vy nebo někdo jiný.

Zpracování plastů na plastové drtě

Kromě produkce koncových produktů, jako jsou zatravňovací tvárnice, kompostéry a plastové pytle vám nabízíme prodej plastových drtí a regranulátů, které využijete jako náhradu za stále dražší primární suroviny na výrobu plastových výrobků.

Kvalitní plastové drtě a regranuláty dokáží svými vlastnostmi tyto hmoty plně nahradit. Navíc jsou levnější a v jejich prospěch tak hraje nejen ekologické, ale také ekonomické hledisko, které je pro vás pravděpodobně směrodatné.

Součástí sortimentu jsou různě barevné drtě vyrobené z běžných druhů plastů, jako jsou:

  • Standardní plasty pro široké požití - polyolefiny PP a PE, polyvinylchlorid (PVC) a polystyrénové hmoty (PS),
  • Plasty pro inženýrské použití - terpolymer ABS, polyamidy PA a polykarbonáty PC.

Spolupráce s námi znamená snížení nákladů na vstupu výroby a zároveň zvýšení ekologické efektivity celé produkce. Podívejte se detailně na naši nabídku produktů, vzniklých ekologickou recyklací.

Jak recyklujeme v Puruplast

Výrobky z recyklovaného plastu

Další články