Zpět

Zvyšte ekonomickou a ekologickou efektivitu výroby pomocí zpracování a recyklace plastů

23. 01. 2014

Být firmou zodpovědnou k životnímu prostředí neznamená pouze nutnost jít s dobou a moderními trendy. Hlavním důvodem, proč byste měli do své výroby zahrnout nějaký ekologický prvek je konkurenční výhoda před firmami, které dopad jejich činnosti na životní prostředí neřeší. Jednou z možností je recyklace plastových odpadů a využití plastových drtí a regranulátů ve výrobě.

Obsah

  1. Ekologické hledisko využití recyklovaných plastů
  2. Zpracování plastů na plastové drtě

Ekologické hledisko využití recyklovaných plastů

Celosvětová produkce plastů od roku 1950, kdy bylo evidováno přibližně 1,7 mil. tun plastového odpadu, vzrostla v roce 2012 na více než 280 mil. Evropská unie s Norskem a Švýcarskem se na tomto množství podíleli přibližně z 16,8 % (47 mil. tun). Největší podíl nesly kromě ostatních plastů (20 %) PP (19 %), PE-LD a PE-LLD (17 %) a PE-HD (12 %).  Kolik plastového odpadu ročně vyprodukuje vaše firma a kde odpady končí, víte to?

Nabízíme vám efektivní řešení, v podobě sběru a následné recyklace plastových odpadů. Nepotřebné plasty odvezeme a přetvoříme je na meziprodukty (plastové drtě, regranuláty a aglomeráty), které dle oboru činnosti opět využijete ve výrobě vy nebo někdo jiný.

Zpracování plastů na plastové drtě

Kromě produkce koncových produktů, jako jsou zatravňovací tvárnice, kompostéry a plastové pytle vám nabízíme prodej plastových drtí a regranulátů, které využijete jako náhradu za stále dražší primární suroviny na výrobu plastových výrobků.

Kvalitní plastové drtě a regranuláty dokáží svými vlastnostmi tyto hmoty plně nahradit. Navíc jsou levnější a v jejich prospěch tak hraje nejen ekologické, ale také ekonomické hledisko, které je pro vás pravděpodobně směrodatné.

Součástí sortimentu jsou různě barevné drtě vyrobené z běžných druhů plastů, jako jsou:

  • Standardní plasty pro široké požití - polyolefiny PP a PE, polyvinylchlorid (PVC) a polystyrénové hmoty (PS),
  • Plasty pro inženýrské použití - terpolymer ABS, polyamidy PA a polykarbonáty PC.

Spolupráce s námi znamená snížení nákladů na vstupu výroby a zároveň zvýšení ekologické efektivity celé produkce. Podívejte se detailně na naši nabídku produktů, vzniklých ekologickou recyklací.

Jak recyklujeme v Puruplast

Výrobky z recyklovaného plastu

Autor: Puruplast

Další články