Zpět

Ekologické zpevnění ploch s tvárnicemi Puruplast

6. 06. 2012

Hledáte vhodný způsob, jak zpevnit příjezdovou cestu ke garáži? Chcete zajistit břehy potoka proti sesuvům a zachovat přitom přirozený ráz krajiny? Nebo snad potřebujete zvýšit odolnost a bezpečnost výběhu pro koně? Řešením jsou 100% recyklované a recyklovatelné zatravňovací tvárnice Puruplast. Přečtěte si článek o tom, jak zatravňovací dlaždice fungují a jaké výhody vám mohou přinést.

Obsah

  1. Když plastový odpad získá nové uplatnění
  2. Přednosti zatravňovací dlažby
  3. Vydrží i extrémní zátěž
  4. Pokládka vodorovně, z kopce i do zatáčky

 

Když plastový odpad získá nové uplatnění

Zatravňovací dlažba se vyrábí z odpadních PE-folií s podílem běžného plastového odpadu, jako jsou kelímky od jogurtů, plastové nákupní tašky, obaly od pracích prášků a dalších použitých výrobků. Díky speciálnímu výrobnímu procesu se tyto suroviny mění na materiál s výbornými technickými vlastnostmi. Zatravňovací rošty jsou UV stabilní a velmi šetrné k životnímu prostředí. Jaké jsou jejich další vlastnosti?

Zpevnění povrchu na staveništi

Přednosti zatravňovací dlažby

  • vysoká odolnost a pevnost - tvárnice Puruplast odolají agresivním louhům i kyselinám. Optimální odolnost vykazují také vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám.  
  • teplotní stálost - zatravňovací dlažba si své vlastnosti zachová v teplotním rozmezí mezi minus 30°C až plus 85°C
  • nosnost až 350 t/m2
  • protiskluzový povrch - zatravňovací dlažba je bezpečná i za deště nebo v zimě
  • snadná pokládka - nízká hmotnost tvárnic vám umožní sestavit libovolně velkou plochu za krátkou dobu, systém zámků zajistí kompaktnost. Tvárnice pak stačí vyplnit travním substrátem, pískem nebo dalšími materiály.

Dlažba Puruplast navíc zachovává přirozenou propustnost půdy pro dešťovou vodu. Na betonových nebo asfaltových plochách se voda drží - narušuje se tak koloběh vody v přírodě. Do půdy zpevněné tvárnicemi se voda přirozeně vsákne a přírodní ráz krajiny se nijak nezmění.

 

Zpevnění povrchu - potok

Vydrží i extrémní zátěž

Díky svým vlastnostem nabízejí tvárnice Puruplast široké možnosti použití. Zpevníte s nimi zelené parkovací i odstavné plochy, břehy potoků, přistávací plochy pro vrtulníky a lehká letadla, golfová hřiště nebo štěrková lože kolejišť. Velmi vhodné jsou také pro jízdárny, výběhy a paddocky. Vysoká pružnost a pevnost zatravňovacích tvárnic totiž podporuje přirozené pohyby koní a chrání jejich pohybový aparát.

Pokládka vodorovně, z kopce i do zatáčky

Ptáte se, jak je to s plochami plnými členitostí a zákrutů? I tady má zatravňovací dlažba své místo. Při použití doplňkových dílů, jako jsou svahové nebo klínové prvky, lze kopírovat jakýkoliv terén, vytvářet oblouky nebo napojovat vodorovné plochy na šikmé. Součástí doplňkového systému Puruplast jsou také značky, které se hodí pro vyznačení parkovacích míst na veřejných parkovištích.

Zaujaly vás tvárnice Puruplast? Přečtěte si více informací o technických vlastnostech, pokládce i způsobu využití!

Další články z poradny

Naše zatravňovací dlažba

Jak recyklujeme v Puruplast

Prodejní místa naší dlažby naleznete na mapě prodejců.


Autor: Puruplast

Další články