Aglomerát

Plastové aglomeráty jsou produktem složitého recyklačního procesu plastových odpadů ve formě fólií, vláken a textilií. Aglomeráty se u nás využívají především jako materiál pro výrobu ekologických zatravňovacích tvárnic. Výroba aglomerátů pomáhá uchovávat životní prostředí a je důkazem smysluplného využití odpadu jako druhotné suroviny. Přečtěte si více informací o aglomerátech Puruplast!

DálePoptat
Your name *

Údaje označené (*) jsou povinné!

Jak plastové aglomeráty vznikají

Pro výrobu plastových aglomerátů se využívá namletá, suchá a očištěná plastová fólie. Z té jsou díky využití principů vzestupu entalpie a změny entropie vytvořeny, vlivem otáčivého pohybu molekul,  provazce – aglomeráty. Provazcové shluky materiálu se poté melou v nožovém mlýně na kusy o rozměrech 8 až 10 milimetrů. Díky modernímu recyklačnímu procesu je možné zpracovávat různé druhy plastových fólií, vláken i textilie.

Aglomeráty Puruplast - výhody

Zajímá vás, jaké jsou vlastnosti aglomerátů Puruplast? Přečtěte si o pěti výhodách, které vám přinášejí.

 • barevné variace aglomerátů – aglomeráty dodáváme v transparentním, světlém a barevném provedení i jako směs všech variant
 • ekologie a šetrnost při výrobě aglomerátů – výroba aglomerátů je chytrou formou recyklace plastových fólií a textilií
 • zpracování více druhů plastů – sortiment aglomerátů zahrnuje polyethylenové i polypropylenové výrobky
 • moderní technologie – při zpracování fólií a textilií používáme kontinuální aglomerátory Condux
 • dobré technické vlastnosti aglomerátů – díky nejméně razantnímu způsobu zpracování si aglomeráty zachovávají nejvíce vlastností původních primárních materiálů

Použití plastových aglomerátů

Náš polyetylenový aglomerát je přímou surovinou pro výrobu finálního produktu – zatravňovacích tvárnic. Technologický proces výroby aglomerátů je koncipován tak, aby byly maximálně využity jedinečné vlastnosti nízkohustotního polyethylenu. Zatravňovací tvárnice proto vynikají houževnatostí, odolností a výjimečnou pevností. Aglomeráty využíváme také jako vstupní materiál pro výrobu regranulátu.

Prohlédněte si další plastové recykláty, které vyrábíme.

Využijte jedinečné vlastnosti aglomerátů Puruplast!

Alternativní produkty

Články z poradny

Další meziprodukty

 • Regranulát

  Regranulát

 • Drť

  Drť