Regranulát

Regranuláty jsou koncovým stupněm recyklace plastů. Puruplast nabízí škálu regranulátu z vlastního procesu přepracování plastových odpadů, ale také jako službu v systému „Dodej odpad, odeber surovinu“. Výrobci plastových produktů mohou své plastové odpady z výroby shromažďovat, nechat přepracovat ve společnosti Puruplast a dále použít ve výrobě.

DálePoptat
Your name *

Údaje označené (*) jsou povinné!

Jak regranuláty vznikají

Regranuláty jsou produktem tepelného zpracování na speciálním vytlačovacím stroji – extruderu. Suroviny jsou ve vytlačovacím stroji roztaveny a vytlačeny ven ze stroje. Vytlačená tavenina je poté rozřezána neboli granulována na takzvané „horké hlavě“. Výsledkem jsou granule, které tvarem i velikostí připomínají čočku.

Pět výhod regranulátů Puruplast

Zajímá vás, jaké jsou vlastnosti regranulátů Puruplast? Přečtěte si o pěti jedinečných výhodách našich regranulátů!

 • sortiment – nabízíme čirý, černý nebo barevný PE regranulát. K dostání je také směs barevných variant. Umíme zpracovat většinu plastů podle požadavků zákazníka – LDPE, HDPE, PS, ABS, PC, PA, PMMA a další.
 • ekologie – plasty jsou zpracovávány šetrně, s minimálním procentem vlastního odpadu, a mohou být dále využívány
 • stálá kvalita – naše regranuláty vyrábíme podle požadavků zákazníka a využitím filtrace 125um. Díky aplikaci homogenizačních sil zaručujeme stálou kvalitu celé dodávky.
 • ekonomika – použití regranulátů přináší jejich zpracovatelům úspory nákladů na vstupní suroviny ve výši až 40 % oproti primárním materiálům
 • flexibilita – každá zakázka je přizpůsobena specifickým požadavkům zákazníka

Použití regranulátů

Regranuláty jsou vstupní surovinou pro výrobce plastových produktů využitím zpracovatelských technologií jako je vyfukování, vytlačování a vstřikování. Vyrobit lze například zatravňovací dlažbu, Kompostéry nebo plastové pytle.

Prohlédněte si další plastové recykláty, které vyrábíme.

Šetřete životní prostředí i vlastní finance s regranuláty Puruplast!

Alternativní produkty

Články z poradny

Další meziprodukty

 • Aglomerát

  Aglomerát

 • Drť

  Drť