Zpět

Rodeo v Nemšové (SK) 7. – 8. 6 2014

5. 06. 2014

Pokud máte rádi divoký západ, kouzlení s lanem a rajtování divokých koní, určitě nevynecháte akce, jako je Prorodeo v Nemšové. Pro ty ostatní, co mají rádi alespoň chytrá řešení, spojení moderních technologií s přírodou a zajímají se třeba o recyklaci plastů, tu máme zmínku, že naše zatravňovací dlažba slouží na Ranči 13 v Nemšové jako povrch na všech kolbištích.

První ze tří plánovaných rodeo akcí od 7. do 8. června otevírá celou rodeo sezónu, a pokud si prohlédnete přiložené video, sami uznáte, že o zábavu nebude nouze. Pozornější z vás potom uvidí i naše zatravňovací dlaždice, na kterých buldozer rozhrnuje nášlapnou vrstvu pro koně.

Jaký význam má na ploše pro koně zatravňovací dlažba?

Podobně, jako se vyvíjí moderní povrchy na atletických stadionech s ohledem na rychlost a výkon, ale také zdraví sportovců, je kolem povrchů jízdáren velká věda. Jako ideální je označován povrch, který dostatečně tlumí dopady kopyt, ale ve kterém se kůň zároveň nebude příliš bořit.

Tyto a další podmínky, jako je odvod srážkové vody a odolnost proti zničení využíváním, splňuje zatravňovací dlažba perfektně. Ostatně – zeptejte se koní, jak se jim líbí :-)

Další články