Zpět

Jak upravit příjezdovou cestu nebo parkoviště snadno a rychle?

7. 06. 2012

Plánujete úpravu přírodní parkovací plochy pro váš vůz? Máte problémy se zablácenou a podmáčenou příjezdovou cestou k vaší garáži? Zatravňovací tvárnice Puruplast nabízejí elegantní a efektivní řešení, jak s problematickým povrchem zatočit. Inspirujte se v našem článku a využijte k úpravě často využívané a zatěžované zatravněné plochy zatravňovací dlažby Puruplast.

Obsah

  1. Krok první - terénní úpravy
  2. Krok druhý - příprava hrubého podkladu
  3. Krok třetí - vyrovnání podkladu jemnější vrstvou
  4. Krok čtvrtý - pokládka tvárnic
  5. Krok pátý - vyplnění tvárnic

Jak upravit příjezdovou cestu nebo parkoviště? Efektivně a jednoduše s pomocí zatravňovacích tvárnic. Pokládka zatravňovací dlažby Puruplast je velmi snadná a rychlá. Je ale třeba zdůraznit, že samotné pokládce předcházejí práce spojené s přípravou terénu. Nízký profil plastových tvárnic však náročnost zemních prací výrazně snižuje. Především po stránce časové.

Zatravňovací dlažbu Puruplast lze jednoduše položit v 5 krocích

Krok první - terénní úpravy

První krokem je příprava terénu. Podle jeho náročnosti a stavu musíme připravit prostor pro položení nosné štěrkové vrstvy. Velmi zjednodušeně lze říci, že čím horší stav terénu (vlhkost, sklon atd.), tím je třeba silnější nosné vrstvy Podmáčený trávník a zeminu v místě pokládky musíme odstranit a vzniklý prostor zarovnat.

Nosná vrstva zatravňovací dlažby

Krok druhý - příprava hrubého podkladu

Následně prostor vysypeme základní nosnou vrstvou štěrku/makadamu. K zajištění optimální drenáže je vhodné využít štěrkodrť (frakce 5/32 až 5/63 mm). Její výšku volíme dle předpokládaného zatížení povrchu a stavu upravovaného terénu.

Vyrovnávací vrstva pod zatravňovací tvárnice

Krok třetí - vyrovnání podkladu jemnější vrstvou

Nosnou vrstvu musíme pečlivě vyrovnat. Nejlépe ji vyrovnáme štěrkovou drtí (frakce 4/8 mm) o maximální tloušťce 2 cm. Je li plocha vyrovnána, můžeme na ni zčít pokládat jednotlivé platové tvárnice.

Krok čtvrtý - pokládka tvárnic

Druh tvárnic volíme podle povrchu, na který chceme tvárnice pokládat. Pokud si nejsme jistí, jaký druh tvárnic zvolit, je nejlepší vyhledat radu u odborníků, kteří doporučí vhodné řešení pro zpevnění pozemku. Systém zámků a nízký profil dlaždic výrazně usnadňují pokládku i na členitém terénu. Zámkový systém umožňuje kopírovat terénní křivky při zachování bezpečného spojení jednotlivých dlaždic.

Zatravňovací tvárnice Puruplast

Krok pátý - vyplnění tvárnic

Položené plastové dlaždice na závěr vyplníme směsí písku a travního substrátu. Nevyplňujeme je však až po okraj, zpravidla by měl substrát dosahovat přibližně 1 cm pod horní hranu tvárnice.

Výplň zatravňovacích tvárnic

 

Pokládka tvárnic Puruplast na stání před domem je opravdu snadnou záležitostí a zvládne ji každý zručnější kutil. Dlaždice je možné opracovávat a přizpůsobovat doma dostupnými nástroji na řezání dřeva či kovu. Jeden člověk by měl být za hodinu schopen položit až 100m2 zatravňovací dlažby.

V případě, že si na pokládku netroufáte sami, zatravňovací dlaždice  vám kvalitně a rychle položí vyškolení odborníci.

Zaujaly vás zatravňovací tvárnice Puruplast? Zajímaly by vás další informace o tomto produktu? Kontaktujte nás!

Další články z poradny

Naše zatravňovací dlažba

Recyklujeme a vyrábíme

V Puruplast vykupujeme plasty a vyrábíme z nich další užitečné výrobky:

Autor: Puruplast

Další články