Zpět

Zatravňovací dlažba vyřeší problém s úpravou terénu

6. 06. 2012

Dostavujete dům a čekají vás finální práce spojené s úpravou okolního terénu? Potřebujete rychle, jednoduše a efektivně upravit příjezdové cesty nebo přírodní parkoviště u novostavby? Řešením je zatravňovací dlažba. Přečtěte si článek o účinné úpravě terénu, která je zároveň šetrná k životnímu prostředí.

Obsah

  1. Nezpevněné cesty kolem staveb
  2. Plastový odpad má své využití
  3. 5 důvodů proč využít zatravňovací dlažbu Puruplast

Nezpevněné cesty kolem staveb

Prostory kolem novostaveb se v podzimních měsících, kdy probíhají finální úpravy a dokončovací práce, přeměnění na oraniště, která jde v tuto dobu jen velmi těžko upravit. Často využívané plochy, jako jsou přírodní parkoviště nebo příjezdové cesty ke garáži, jsou  změtí trávy a bláta a hyzdí okolí domu. Tyto a další problémy travnatých ploch způsobené jejich zatížením a špatným odvodem vlhkosti, lze jednoduše vyřešit využitím zatravňovací dlažby.

Moderním způsobem, jak zpevnit povrch pozemku, je využití tvárnic Puruplast, které se vyrábí z recyklovaného plastového odpadu. Tvárnice z tohoto materiálu mají mnoho výhod, které jiné materiály, především beton a z něj vyrobené dlaždice, neposkytují.

Zatravňovací dlažba Puruplast

Plastový odpad má své využití

Zatravňovací tvárnice Puruplast vyrobené recyklací plastového odpadu mohou v někom vzbuzovat nedůvěru a pocit, že plast do přírody rozhodně nepatří. V tomto případě jde o neopodstatněné obavy a předsudky, neboť materiál, ze kterého jsou tvárnice vyrobeny, je ekologicky nezávadný a k životnímu prostředí šetrný.

Tvárnice Puruplast jsou vyráběny procesem recyklace z PE-folií a běžného plastového odpadu, který vynášíme do žlutých sběrných kontejnerů. Jedná se tedy o 100% ekologický výrobek, který žádným způsobem přírodu nezatěžuje. Navíc jsou tvárnice vyráběné v přírodních barvách (zelená, černá), čímž nenarušují okolí.

Využití zatravňovacích tvárnic Puruplast

5 důvodů proč využít zatravňovací dlažbu Puruplast

  1. Vysoká pevnost, odolnost a nosnost – recyklovaný plast vyniká svou pevností a odolností. Odolávají nepříznivým povětrnostním vlivům venkovního prostředí a agresivním látkám (louhy a kyseliny). Mají nosnost až 350 tun/1m2.
  2. Teplotní stálost – dlaždice nemění své vlastnosti v závislosti na okolní teplotě. Udržují si svou stálost v teplotách v rozmezí -30°C až +85°C.
  3. Protiskluzový povrch – dlažba je bezpečná  jak za deště, tak i v zimě, kdy je na dlažbě sněhová pokrývka.
  4. Snadná pokládka – dlaždice jsou velmi lehké, proto jejich pokládka nezabere moc času. Zámkový systém, kterým jsou zatravňovací tvárnice Puruplast opatřeny, zajišťuje snadné sestavení, stabilitu a kompaktnost pokryté plochy.
  5. Ekologická nezávadnost a šetrnost k životnímu prostředí – vyrábějí se recyklováním plastového odpadu, který nenavlhá a tudíž neubírá zeleni potřebnou vláhu.

Zaujaly vás zatravňovací tvárnice Puruplast? Zajímaly by vás další informace o tomto produktu? Kontaktujte nás!

Další články z poradny

Naše zatravňovací dlažba

Recyklujeme a vyrábíme

V Puruplast vykupujeme plasty a vyrábíme z nich další užitečné výrobky:

Autor: Puruplast

Další články